Patrick Kelly – Pogovor z irskim veleposlanikom 2015

14. 5. 2015 je I. gimnazijo v Celju obiskal irski veleposlanik gospod Patrick Kelly. Šolo je obiskal v sklopu projekta »Evropa v šole«, tema pogovora pa so bile podnebne spremembe. Po uvodnem srečanju z ravnateljem I. gimnazije v Celju dr. Antonom Šepetavcem je veleposlanik nagovoril dijake 3. letnikov.  Spregovoril je o odnosu Ircev do okolja, o irskih virih energije in o tendencah k trajnostnemu razvoju. Sledil je razgovor ob okrogli mizi. Dijaka Sara Črepinšek ter Jan Travnšek sta skupaj z veleposlanikom debatirala o alternativnih virih energije, pogovor pa je nanesel tudi na aktualne volitve v Veliki Britaniji. V zaključnem delu so dijaki prosto zastavljali vprašanja, ki so bila bolj praktičnega značaja. Pogovor z gospodom veleposlanikom so soustvarili dijaki Vid Vengust, Sara Črepinšek, Jan Travnšek in Filip Komplet.

Oglejte si pogovor z irskim veleposlanikom (povezava).