Nemški dan 2017

Dijaška skupnost je 8. decembra 2017 organizirala že drugi tujejezični dan, ki smo ga poimenovali nemški dan. Namesto zvonjenja je dan popestrila nemška glasba. V oddaji šolskega radia smo gostili nemškega lektorja, na stopnišču pred učilnico 20 pa so mladi glasbeniki naše šole uprizorili koncert nemških pesmi. Še posebej nas je navdušila Nena z 99 Luftballons.Ob prijetnih ritmih glasbe smo si lahko postregli z dobrotami nemške in avstrijske kuhinje.Tudi za malico so v kuhinji pripravili tipično nemško jed.

Nemški dan smo zaključili z nogometno tekmo v športni dvorani Kajuh. Pomerili so se profesorji in dijaki, tekmo pa sta povezovala nemški in slovenski komentator. Kljub borbeni igri profesorjev so zmagali dijaki z rezultatom 4:1.